Mati Uusmaa ootab treeningule poisse ja tüdrukuid, kes tunnevad huvi jooksmise vastu!

Mati, kes ise oli edukas 3000m takistusjooksja, ootab treeningrühma neid lapsi, kes tunnevad huvi keskmaajooksu vastu. Vastupidavust läheb vaja paljudel spordialadel, sealhuglas ka jalgpallis. Nii et kui teie lapsel oleks vaja rohkem võhma, siis liituge Mati treeningrühmaga. Treeningud toimuvad Mustamäel. Täpsema informatsiooni saamiseks võite otse treeneriga kontakteeruda – https://kalevkjk.ee/team/mati-uusmaa/.

Mati on 19 aastat töötanud Tallinna Tehnikagümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetajana. Sportimist alustas ta 4. klassi õpilasena. Ta on tulnud 3000m takistusjooksus 1979–1987 järjepanu 8 korda Eesti-Läti-Leedu-Valgevene maavõistluse võitjaks ja 1979–1985 7 korda Eesti meistriks, 1985 Eesti meister ka 1500m ja 1981 sisemv-te 3000m jooksus. 3000m takistusjooksu rekordit (8.31,19) ei ole hetkel üksi tema õpilastest suutnud ületada, kuid kõige lähemale on jõudnud Janno Joala. “Kahtlemata oleks see tore kui õpilane suudaks ületada treeneri endised tulemused. Eks selle nimel me tööd teeme,” sõnab Mati. Janno on ühtlasi Mati õpilastest võitnud kõige rohkem Eesti noorte meistritiitleid (11). Meistrimedaleid on pälvinud veel Markus Rene Pae, Kunnar Erich Viisel, Jonathan Räni, Tõnu Koll, Carl Saem, Galina Gritskevich jt. Hetkel on kahtlemata parim õpilane Valter Eric Viisel, kes püstitas mitmevõistluses eelmine aasta PU-16 vanuseklassis uue Eesti rekordi 6227 punktiga ning tuli mitmevõistluses Baltimaade noortemeistriks ja võitis Eesti meistrivõistlustelt 5 kuldmedalit (sh odaviskes ja 1500m takistusjooksus).

Tavapärane on näha Matit ka ise hommikujooksu tegemas Sütiste metsas. Nooruspõlve harjumused ei ole unustatud ning enda vormis hoidmiseks suudab Mati vajadusel ka lastega koos jooksmas käia.