Täna toimus meie spordikoolile kergejõustikuliidu poolt organiseeritud näidistreening Jamaica sprinteri Kerron Stewartiga. Kerroni saavutused on muljet avaldavad: Bekingi olümpiamängude hõbemedal 100m jooksus ja pronksmedal 200m jooksus. Lisaks on ta 3x maailmameister 4x100m teatejooksus! Näidistreening toimus Tallinna spordihallis algusega kell 11:00. Järgevalt väike kokkuvõte:

Näidistreening oli suunatud sprinditehnika parandamisele. Peamine rõhk oli õigel kehaasendil ning harjutuse õigel sooritamisel. Selleks, et kiiremalt joosta tuleb jalg puusa alla tuua ning hoida kehaasend sirge (kujutleda, et kõrv, õlg, puus ja pöid on ühel joonel). Jälgida tuleb samuti korralikku kätetööd. Sellega seoses keskendusid jooksuharjutused põlvetõstele ja jala õigele mahaasetamisele. Põlv ei pea tõusma üle puusa. Peale jooksuharjutusi tehti madalstarte. Pakkude õige asetus on oluline ning lapsed õppisid oma keha järgi stardipakke asetama. Startides on oluline sammupikkus ning esimene liigutus algab kätetööst. Seejärel peab põlv vedama edasi. Lõdvestus on sama oluline kui soojendus. Oluline on nii soojendusjooks kui ka lõdvestusjooks teha samamoodi ning õige tehnikaga. Lõdvestusjooksu ei tohiks lonkida, sest keha tuleb pidevalt harjutada õige tehnikaga töötama. Venitused koosnesid lihtsatest, kui õigesti sooritades efektiivsetest harjutusest. Keskenduti seljale ja jalgadele.

Peale koolitust küsisin, et mis on vastavalt näidistreeningu rühmale kõige põhilisem. Kerron ütles, et oluliselt rohkem tuleks jälgida kätetööd ning keha õiget asendit.

 

 

Soojendus

 

Startideks harjutamine ja stardid

 

Juurdeviivad harjutused