Terve nädala kestnud Berliini Euroopa meistrivõistlustel esindas Eesti koondist 3 kalevlast: Gerd Kanter, Ksenija Balta ja Anna Maria Orel.

Esimesena oli staadionil teisipäeva hommikul kettaheite kvalifikatsioonis Gerd, kes heitis ennast finaali tulemusega 64.18m ja seda kohe esimesel katsel. Edasistest katsetest Gerd loobus ning asus finaalvõistluseks valmistuma. Finaal toimus kolmapäeva õhtul. Gerdi suutis ennast 8 hulka heita ning viimasel katsel heidetud 64.34m andis tubli 5.koha. Tegemist oli Gerdi viimase suurvõistlusega. Viimase võistluse plaanib Gerd teha 13. september! Võistlus kannab auväärt nime “Gerd Kanteri viimane vaatus”.

Neljapäeval saime kaasa elada Ksenijale, kes naiste kaugushüppe kvalifikatsioonvõistlusel põrutas teisel katsel hooaja parima tulemuse 6.63m ning kolmandast katsest loobus. Finaalvõistlus toimus laupäeval ning Ksenija ei saanud kuidagi klappima hüpet. Lõpptulemuseks jäi esimesel katsel hüpatud 6.49m ning tasuks 6.koht.

Reedel hommikul võistles vasaraheite kvalifikatsioonvõistlusel noor 21 aastane Anna Maria, kes heitis kohe esimesel katsel 67.22m. Kahjuks rohkem Anna Maria tulemust ei parandanud ning sellega ka lõppvõistlusele kahjuks kohta ei taganud. Siiski Euroopa meistrivõistlustel 16.koht on noorele sportlasele  hea saavutus ning võib uhke olla!