Meie kooli õppealajuhataja Mikk Meerents osales CSIT (International Workers and Amateurs in Sports Confederation) poolt korraldatud rahvusvahelisel noortele spordijuhtidele suunatud 3-osalisel koolitusel. Koolitusele sai kandideerida läbi Eesti Spordiselts Kalevi ja välja valiti 5 kuni 28-aastast noort. Koolitusel osalesid 4 riigi noored (Eesti, Soome, Hispaania ja Itaalia), kokku 30 inimest ja projekti rahastas Euroopa Liit.

Koolitused toimusid Hispaanias, Soomes ja Itaalias. Viimane oli ajastatud CSIT 41. kongressile ja esimesele Amatöörspordi foorumile, kus ka igast riigist üks noor spordijuht ka ülesse astus. Tegemist oli pilootprojektiga, mille alusel soovitakse kaasata ja koolitada rohkem noori spordijuhte, kes võtaksid vastutuse spordi edendamise eest. See ei tähenda ainult tippsporti, vaid ka üldist liikumist ja amatöörsporti.

Järgnevalt mõned pildid Roomast, kus tutvusime ka sellise spordialaga nagu mamanet. Tegemist on kogukonnaspordiga ning mõeldud emadele, kes soovivad ennast liigutada. Mäng ise on sarnane võrkpallile, kuid palli löömise asemel seda püütakse ja visatakse.