Sloveenlasest maailmameister Kristjan Čeh sai eriloa Sloveenia kergejõustikuliidust omada kaksik registreerimise õigust ja seeläbi olla ametlikult Eestis kohaliku litsentseeritud kergejõustikuklubi liige. Eestis võisteldes esindab ta käesoleva aasta mai kuust alates Tallinna Spordiselts Kalev-it.

Ettepanek koostööks tuli Kristjani ja tema elukaaslase Anna Maria Oreli poolt, kes on meie klubi vasaraheitja. See on erakordne võimalus panustada maailmameistri ja jätkuvalt kettaheite maailma paremikku kuuluva tippsportlase Kristjan Čehi karjääri. Pidime lihtsalt selles võimalusest kinni haarama, sest selliseid pakkumisi ei tule tihti. Viimatine kettaheite tipptegija oli meil Gerd Kanter, kes oli ka Kristjani treener.

Kristjan tuli maailmameistriks 2022 aastal Oregonis. Tema rekord on 71.86m, mis jääb veidi alla meie kooli rekordile 72.02m, mille heitis Gerd Kanter 2007 aastal.

Kristjan Čehi esimene võistlus meie klubi esindades on 26. mai Tallinnas Kadrioru staadionil toimuvatel Eesti Karikavõistlustel. Kahjuks ei saa ta osaleda juuni kuu lõpul toimuvatel Eesti meistrivõistlustel, kuna need toimuvad samal ajal Sloveenia meistrivõistlustega.

Fotod: Kristjan Čeh Facebook ja Instagram